POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Môže ma manželka vyhodiť z domu?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Trnava

Otázka: Môže ma manželka vyhodiť z domu?

Môže ma manželka vyhodiť z domu? Ide o novostavbu, ktorá ešte nie je skolaudovaná, a preto tam ešte nemáme trvalé bydlisko. Dom je postavený na jej pozemku, ale stavbu sme zabezpečili spoločnou hypotékou. Ako sa môžem brániť, prosím Vás?

Odpoveď: Môže ma manželka vyhodiť z domu?

Dobrý deň, manželka Vás nemôže vyhodiť z domu. V neskolaudovanej stavbe nie je možné bývať (zo zákona). Z Vašej otázky vyplýva, že dom ste postaliv spoločne a teda bude patriť do BSM.