Majetko-právne právne vyporiadanie a trvalý pobyt

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Trenčín

Otázka: Majetko-právne právne vyporiadanie a trvalý pobyt

Môže bývalý manžel po majetkovoprávnom vysporiadaní pozbaviť bývalú manželku aj s dieťaťom trvalého bývania, ak náhradné bývanie nezabezpečil?

Odpoveď: Majetko-právne právne vyporiadanie a trvalý pobyt

Dobrý deň,

nie sú nám úplne zrejmé okolnosti prípadu, avšak pokiaľ sa manžel po vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva stal výlučným vlastníkom nehnuteľnosti, môže zrušiť trvalý pobyt osobám, ktoré tam mali pobyt nahlásený a ktoré už k nehnuteľnosti nemajú žiadne práva.