Kúpno-predajná zmluva za užívanie garáže

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Kúpno-predajná zmluva za užívanie garáže

Dobrý deň, dohodla som sa s bratom, že mu predám časť záhrady, na ktorej má postavenú šopu. Rada by som mu ju predala, resp. darovala, výmenou za povolenie užívať garáž, ktorú mu darovala naša mama. V garáži sú uložené predmety po mojom otci, strýkovi a pod., teda nie osobné veci môjho brata. Je možné uzatvoriť takúto zmluvu? Chcela by som mať tuto dohodu písomne, pretože už nemám dôveru v slovné sľuby. Naše vzájomné vzťahy sa, bohužiaľ, v poslednom roku zhoršili. Za Vašu radu veľmi pekne ďakujem. S pozdravom.

Odpoveď: Kúpno-predajná zmluva za užívanie garáže

dobrý deň, takúto dohodu môžete uzatvoriť. Uzatvorte túto dohodu v jednej dohode, tak aby sa podmieňovali. Aby sa náhodou nestalo, že Vy mu dáte nehnuteľnosť a on Vám potom nedovolí garáž užívať.

Môžete sa v zmluve dohodnúť aj tak, že pokiaľ dôjde k zrušeniu práva užívať nehnuteľnosť, potom máte právo od zmluvy odstúpiť resp. sa zmluva zruší automaticky.