Zdravotné poistenie a vrátenie poistného

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Zdravotné poistenie a vrátenie poistného

Dobrý deň. Mám otázku týkajúcu sa zdravotného poistenia. Moja dcéra bola poistená v zdravotnej poisťovni UNION. Počas poistnej doby mala jednu poistnú udalosť (bol jedenkrát u pediatra mimo predpisu poistenia). Neskôr sme zmenili poisťovňu na UNION, avšak už pri verejnom poistení (od 1.1.2017 štát platí za deti s prechodným pobytom). Momentálne sa nám UNION odmieta vrátiť peniaze za nepoužité poistenie (dcéra mala zaplatené ešte 9 mesiacov dopredu), pretože "dcéra mala poistnú udalosť". Ako by som mohol získať späť tieto peniaze? Ďakujem!

Odpoveď: Zdravotné poistenie a vrátenie poistného

Dobrý deň, dôležité je, kedy zaniklo poistenie, podľa toho sa určuje, či má nárok na vrátenie poistného.