Si advokát? Chceš napredovať v kariére? Nezmeškaj príležitosť stať sa súčasťou prestížnej advokátskej kancelárie!
Klikni sem pre viac informácií.
Máte
otázku?

Kedy môže rodič vyhodiť dieťa z bytu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Banská Bystrica

Otázka: Kedy môže rodič vyhodiť dieťa z bytu

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či ma môj otec môže vyhodiť z bytu. Platím nájom a pracujem; s rodičmi vychádzam dobre. Niekedy však môj otec nemá náladu, vykričí na mňa aj nemožné a vyhráža sa, že ma z bytu vyhodí. Mám malé dieťa a bývame u nich. Už neviem, čo mám robiť alebo ako sa mám správať. Rada by som sa osamostatnila, ale nemám dostatočné financie na vlastné bývanie.

Odpoveď: Kedy môže rodič vyhodiť dieťa z bytu

Dobrý deň

nepíšete koľko máte rokov, avšak pokiaľ ste už plnoletá a s rodičmi bývate v ich nehnuteľnosti - byte, bez akejkoľvek nájomnej zmluvy, o tejto rozhodujú rodičia.

Tedato že prispievate na domácnosť nezakladá nárok na užívanie bytu.

Rodičia majú povinnosť postarať sa o Vás iba do chvíle, keď nie ste schopná sa o seba postarať sama. Neznamená to však, že sú povinní byť s vami v jednej domácnosti.