Kam sa mam obrátiť, ak mam podozrenie na týranie dieťaťa?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Žilina

Otázka: Kam sa mam obrátiť, ak mam podozrenie na týranie dieťaťa?

Dobrý deň, ku komu sa mám obrátiť, ak mám podozrenie na týranie dieťaťa?

Odpoveď: Kam sa mam obrátiť, ak mam podozrenie na týranie dieťaťa?

Dobrý deň, ak máte podozrenie z týrania dieťaťa môžete túto skutočnosť oznámiť na polícii. V prípade, ak by ste políciu nechceli navštíviť osobne, môžete túto skutočnosť oznámiť i prostredníctvom známych tel. čísiel 112 a 158. V prípade, ak políciu z osobných dôvodov nechcete kontaktovať vôbec, môžete týranie detí nahlásiť i na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny. Následne tento orgán vykoná v predmetnej veci potrebné kroky. Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny má zriadenú pre tento účel i bezplatnú infolinku, kde sa môžete dozvedieť viac o možnostiach postupu. Tel. číslo je 0800 191 222. Pre účely riadneho a úspešného prešetrenia Vášho podozrenia z týrania dieťaťa je potrebné dieťa čo najpresnejšie identifikovať (meno a priezvisko, bydlisko, dátum narodenia ak viete, mená rodičov).