Je možné zabrániť dražbe nehnuteľnosti kvôli dlžobe?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Trenčín

Otázka: Je možné zabrániť dražbe nehnuteľnosti kvôli dlžobe?

Dobrý deň, rád by som sa opýtal, či je veriteľ oprávnený uvaliť dražbu na nehnuteľnosť v nasledujúcom prípade: Pohľadávku od banky odkúpil - ide o hypotekárnu pohľadávku po spoplatnení. Aktuálna výška pohľadávky je približne 4 000 EUR (z pôvodných cca 15 000 EUR). Za pohľadávku ručí nehnuteľnosť vo vlastníctve rodičov dlžníka. Hodnota tejto nehnuteľnosti je približne 25 000 EUR. Zaujíma ma hlavne, či môže veriteľ dražiť nehnuteľnosť v prípade takého veľkého nepomeru medzi výškou pohľadávky a hodnotou nehnuteľnosti. Dlžník má záujem dohodnúť splátkový kalendár, avšak veriteľ o takúto dohodu nemá záujem. Ďakujem. S pozdravom.

Odpoveď: Je možné zabrániť dražbe nehnuteľnosti kvôli dlžobe?

Dobrý deň, aj pri tomto pomere je možné dražiť nehnuteľnosť.