Problém s reklamáciou

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Problém s reklamáciou

Dobrý deň, vlastníme mobilný telefón, ktorý sa poškodil. Mali sme uzavretú poistku na prípad poškodenia. Problém nastal pri nabíjaní, čo nebolo nijako z našej strany zapríčinené. Po tomto incidente telefón nešiel zapnúť. Ihneď sme ho odovzdali na reklamáciu predajcovi. Následne nám predajca oznámil, že príčinou nefunkčnosti je oxidácia, a telefón odoslal do poisťovne ako poistný prípad. Poisťovňa nám však oznámila, že nemáme nárok na úhradu alebo náhradu škody a vrátila nám poškodené zariadenie. Navyše nám vypovedali poistnú zmluvu. Potom sme telefón odovzdali do servisu na kontrolu a možnú opravu. Z servisu nám prišla odpoveď, že škoda nevznikla oxidáciou, ako tvrdil predajca, ale poškodením nabíjacieho konektora. Zároveň nás informovali, že oprava by bola neekonomická, keďže by presahovala jeho hodnotu. Viete nám poradiť, či sa dá niečo robiť, keď nám už vypršala lehota na odvolanie? Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Problém s reklamáciou

Dobrý deň, ak ste mechanický poškodený nabíjanie, tak na toto sa nevzťahuje reklamácia. Pokiaľ však máte poistenie, je možné, že toto poistenie sa vzťahovalo aj na takéto prípady. To by ste si ale museli pozrieť poistnú zmluvu a podmienky k nej.