Je možné dostať peniaze späť zo zahraničia

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Žilina

Otázka: Je možné dostať peniaze späť zo zahraničia

Dobrý deň, poslala som peniaze do zahraničia pod podmienkou úveru, ktorý mi doteraz nebol poskytnutý. Je možné dostať sa k mojim peniazom? Boli odoslané cez Western Union a MoneyGram, suma bola takmer 2000€. Ďakujem.

Odpoveď: Je možné dostať peniaze späť zo zahraničia

Dobrý deň, predpokladám, že k žiadnemu podpisu zmluvy medzi Vami a dotyčnou osobou nedošlo a tiež, že Vás dotyčná osoba kontaktovala prostredníctvom e-mailu. Ak sa tieto skutočnosti týkajú i Vašej veci, tak ste bola podvedená. Dostať sa späť k peniazom pri podobných transakciách je prakticky nemožné. 1/ Museli by ste vedieť údaje osoby, ktorá tie peniaze vybrala (na 99% Vám uviedla falošné údaje). 2/ vrátenie peňazí by ste museli vymáhať v krajine Vášho dlžníka. Vymáhanie takýchto peňazí je veľmi náročné časovo aj finančne a vo väčšine prípadov súdne konanie končí neúspechom. Môžete skúsiť tento skutok nahlásiť na polícii ako trestný čin podvodu, avšak podľa našich vedomostí policajti v týchto prípadoch nie sú o nič úspešnejší než súdne vymáhanie pohľadávky.