Hluční susedia + rušenie nočného kľudu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Hluční susedia + rušenie nočného kľudu

Dobrý deň, mám problém so susedmi bytujúcimi nado mnou, ktorí sú hluční aj počas nočného kľudu. Hlasné rozhovory, hlučná televízia, búchanie po podlahe, štekanie ich psa a podobne - toto všetko narušuje pokoj a bráni v môžnosti vyspať sa. Kontaktovať som kvôli tomu už musel aj správcu, boli upozornení a na niekoľko dní boli aj kľudní. Napriek tomu, stáva sa znovu to isté. Cez deň je niekedy hudba tak hlasná, že cítiť vibrovať steny. Hudbu púšťajú niekedy aj po 20:00 hodine. Som nájomca a problémom sa už zaoberali aj prenajímatelia, no nič nepomáha. Prosím o radu, ako mám postupovať v riešení tohto problému. Ďakujem.

Odpoveď: Hluční susedia + rušenie nočného kľudu

Dobrý deň, niekedy sú takéto situácie naozaj neriešiteľné. Niektorí susedia sa správajú neprístojné a rušia iných susedov. Sú možnosti, ako sa dá uvedený problém riešiť, ale je otázne, či sa nám to oplatí.

Prvé riešenie je podanie návrhu na miestny / mestský úrad, v ktorom budete žiadať riešiť tento problém.

Druhé riešenie je podanie návrhu na súd, ktorým budete žiadať zakázať im takéto konanie, ale na súde budete musieť preukázať, že sa takto správajú.

Pokiaľ Vám prenajímateľ nevytvoril také podmienky, aby bolo možné byt nerušene užívať, máte právo od zmluvy odstúpiť.