Môžem požiadať o osobný bankrot ak som konateľ SRO?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Banská Bystrica

Otázka: Môžem požiadať o osobný bankrot ak som konateľ SRO?

Som konateľom s.r.o. Ako fyzická osoba, môžem požiadať o osobný bankrot?

Odpoveď: Môžem požiadať o osobný bankrot ak som konateľ SRO?

Dobrý deň

pokiaľ ste iba konateľom, môžete podať návrh na osobný bankrot. Pri osobnom bankrote ide o konkurz vyhlásený na fyzicku osobu a toto konanie sa spravuje ustanoveniami zákona č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturlizácii.

Je však dôležité mať aj konkrétnejšie informácie napr. či dostávate zato, že konáte za spoločnosť aj nejaký plat, prípadne či ste aj spoločníkom tejto spoločnosti. V takýchto prípadoch sa Vaša situácia v konaní mení a má svoje dôsledky, preto je potrebné poradiť sa s konkurzným správcom.