Dovolenka pri striedavej starostlivosti.

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Košice

Otázka: Dovolenka pri striedavej starostlivosti.

Dobrý deň. Mám s bývalým manželom dcéru v striedavej starostlivosti. Chcela by som sa opýtať, či potrebujeme vzájomný súhlas, ak jeden z nás plánuje dovolenku s dcérou v zahraničí. Ďakujem za odpoveď. S pozdravom, Renáta.

Odpoveď: Dovolenka pri striedavej starostlivosti.

Dobrý deň, pokiaľ iba cestujete na dovolenku a nejde o trvalé vysťahovanie sa, potom nepotrebujete súhlas druhého rodiča na to, aby ste mohli ísť na dovolenku.