Dobrý deň, mám nárok na nejaký majetok z domu, v ktorom spolu žijeme, hoci úver na dom a samotná stavba domu prebehli ešte pred manželstvom? Platí v tomto prípade tiež, že majetok bol nadobudnutý pred manželstvom, aj keď sa splácal v priebehu manželstva? S obavou uvádzam, že keď som do manželstva vstupovala, nič som nevlastnila a teraz, po desiatich rokoch, sa rozvádzame. Bojím sa, že sa ocitnem na ulici. Spoločne máme aj jedno dieťa. Ďakujem za odpoveď.
Dobrý deň, ak bol dom postavený pred manželstvom, potom nepatrí do BSM.
Dôležité je, kto je uvedený ako vlastník domu a tiež dlžník na úvere. Ak je to len manžel, potom jediné čo môžete žiadať je náhrada za splátky úveru vo výške jednej polovice.
Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:
3. septembra
Som veľmi spokojná s prístupom pána Judr. Ficeka a rýchlej odpovede na moju otázku. Vrelo odporúčam každému..
recenzie
25. júla
Som Vám veľmi vďačný za radu. Maximálna spokojnosť. Veľmi ochotný prístup, ktorý sa len tak nevidí.
recenzie
25. mája
Ďakujem krásne za vyriešenie môjho problému. Môžem len odporúčať. Reakcia na moju otázku bola rýchla a zrozumiteľná.
recenzie
2. januára
Veľmi pekne Vám ďakujem za rýchlu a odbornú odpoveď na moju otázku. Veľmi ste mi pomohli a vyhla som sa tak zbytočným nedorozumeniam. Ešte raz ďakujem a určite Vás odporúčam.
recenzie
11. mája
Ďakujem veľmi pekne za radu. Bodaj by bolo viac takých ľudí ako Vy, ktorým ešte záleží na ostatných. Nech sa Vám darí.
recenzie
6. augusta
Reakcia na moju otázku bola veľmi rýchla a profesionálna. Som rada, že existujú aj takéto advokátske kancelárie, ktoré svojim profesionálnym prístupom ..
recenzie
24. septembra
Rýchla a zrozumitelná odpoveď, ktorá naozaj pomôže. Vysoká profesionalita a maximálna moja spokojnosť
recenzie
9. apríla
Som velmi spokojna s rychlou odpovedou! Odporucam vsetkym ci uz platenu, alebo neplatenu sluzbu ( Vyuzila som obidve)
recenzie