'

Dokazovanie a zverenie dieťaťa


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Trnavský
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 21. 9. 2015

Otázka: Dokazovanie a zverenie dieťaťa

Dobrý deň, v krátkosti sa budem snažit zhrnúť otázku. Súdim sa z manželom o našu 2-ročnú dcéru už rok. Ešte niesme rozvedení, manžel od nás odišiel ešte v čase, ked naša dcéra nemala ani dva roky. Mali sme viaceré pojednavania a manžel mi stále chce dcéru vziať. Neustále sa vyhrážal, že urobí čokolvek, aby mi dcéru zobral, že sa o to postará... žiadal sudnoznalecký psychologický posudok, ktorý vyšiel lepšie v jeho prospech, čomu však nerozumieme lebo tam sú uvedene nepravdy ... voči tomu sme sa odvolali. V skutočnosti sa dcére nevenuje, nezabezpečuje jej žiadne potreby a vôbec nič. Ja sa zodpovedne o naše dieťa starám od narodenia a má s ňou velmi pekný vzťah a silnú citovú väzbu. Tak isto neexistuju dokazy na manželove tvrdenia a žiadny dôvod nevidím na to, aby naše dieťa vzali mne ako matke a zverili otcovi. Chcem sa spýtat, čo podla uvedených skutočností možno očakávať a čo by bolo pre mna a dceru najlepšim riešenim. Velmi pekne Dakujem.

Odpoveď: Dokazovanie a zverenie dieťaťa

Dobrý deň, ak ste vo veci mali už vypracovaný znalecký posudok a znalec podal znalecký posudok viac v prospech otca, odporúčam Vám predvolať znalca na súdne pojednávanie. 

Niekedy nechávame vypracovať kontra-znalecký posudok. Pozor však na to, že súdy obyčajne akceptujú ten znalecký posudok, ktorý bol vypracovaný v rámci súdneho konania. Druhá možnosť je prekonzultovať posudok s iným znalcom, ktorý uvidí chyby, ktoré ste Vy mohli prehliadnuť. 

Dôležité je, aby ste si stanovili cieľ, ktorý chcete dosiahnuť a urobili všetko pre to, aby to vyšlo.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku, ak je možné otázku zodpovedať. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk