Deň doručenia zásielky a deň prevzatia zásielky

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Trenčín

Otázka: Deň doručenia zásielky a deň prevzatia zásielky

Dobrý deň, dňa 22. mi na poštu prišla úradná zásielka do vlastných rúk, avšak nemal som možnosť ju prevziať, keďže som bol mimo bydliska. Vrátil som sa až 23., a preto som mohol na poštu ísť až 24. V zásielke bolo oznámenie, že sa do troch pracovných dní od dňa doručenia musím dostaviť na adresu xxxx. Chcem sa opýtať, či za deň doručenia mám považovať deň, keď som si zásielku prevzal, teda 24., alebo deň, kedy bola zásielka prijatá na pošte, teda 22. Ďakujem.

Odpoveď: Deň doručenia zásielky a deň prevzatia zásielky

Dobrý deň,

dňom doručenia zásielky je v tomto prípade deň, kedy ste si zásielku prevzali na pošte.