Darovacia zmluva a overenie

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Nitra

Otázka: Darovacia zmluva a overenie

Dobrý deň. Rada by som sa opýtala, či je darovacia zmluva na nehnuteľnosť, ktorá bola podaná na kataster, potrebné overiť notárom, alebo je dostatočné jej overenie na matrike - teda v obecnom úrade? Ďakujem.

Odpoveď: Darovacia zmluva a overenie

Dobrý deň. V zmysle katastrálneho zákona musí byť pri zmluvnom prevode nehnuteľnosti overený podpis prevodcu na zmluve. Ak ide o darovaciu zmluvu, je potrebné overiť podpis darcu. To, či sa podpis darcu overí na matrike alebo u notára nie je rozhodujúce. Prípustné sú oba spôsoby overenia.