Overenie podpisu na zmluve o vecnom bremene

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Trnava

Otázka: Overenie podpisu na zmluve o vecnom bremene

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, či v zmluve o vecnom bremene je obdarovaný označený ako povinný na základe darovacej zmluvy a či pojmom oprávnený je myslený darca. Je nutné, aby boli na tejto zmluve obojstranne overené podpisy notárom? Pre objasnenie - podali sme na kataster darovaciu zmluvu medzi matkou a synom. Matka daruje synovi nehnuteľnosť a dohodli sa na vecnom bremene, ktoré treba doplniť do zmluvy, pretože nie je dostatočne podrobne specifikované. Ďakujem za odpoveď. Sprušanská

Odpoveď: Overenie podpisu na zmluve o vecnom bremene

Dobrý deň,

pri vecnom bremene musí byť úradne overený podpis povinného z vecného bremena. Nakoľko ide o darovanie nehnuteľnosti matkou synovi budú obaja overovať svoje podpisy. Matka pretože je vlastníčka nehnuteľnosti a syn pretože je povinný z vecného bremena.