Čo mám robiť ak mi zamestnávateľ nevyplatil mzdu ?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Nitra

Otázka: Čo mám robiť ak mi zamestnávateľ nevyplatil mzdu ?

Dobrý deň. Mám taký problém, že zamestnávateľ mi už dva mesiace nevyplatil mzdu. Stále iba sľubuje a dáva stále iný termín. Nevie, čo mám robiť. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Čo mám robiť ak mi zamestnávateľ nevyplatil mzdu ?

Dobrý deň. Pokiaľ Vám zamestnávateľ nevyplatil mzdu, je vhodné písomne ho vyzvať na zaplatenie mzdy. Takúto výzvu mu zašlite doporučenou poštou, prípadne mu ju odovzdajte na pracovisku a nechajte si potvrdiť jej prevzatie zamestnávateľom. Ak bude táto výzva bezúspešná, môžete sa obrátiť na civilný súd. Zamestnávateľa môžete tiež upozorniť na to, že jeho konanie môže napĺňať znaky skutkovej podstaty trestného činu nevyplatenie mzdy a odstupného podľa ustanovenia § 214 Trestného zákona.