Ako sa brániť proti rozhodnutiam správnych orgánov a orgánov činných v trestnom konaní?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Nezaradené, Prešov

Otázka: Ako sa brániť proti rozhodnutiam správnych orgánov a orgánov činných v trestnom konaní?

Dobrý deň. Poprosil by som o Vás právny názor o zadosťučinenie spravodlivosti. Po krivom obvinení policajtom a následne orgánmi Slovenského poľovníckeho zväzu pod vedením nominantov politickej strany. Som ja a moja rodina už osem rokov prenasledovaní, šikanovaní, a psychicky týrani. Polícia ako aj orgány SPZ už osem rokov klamu, zavádzajú a poskytuje nepravdivé informácie. Už osem rokov sú mi opakovane zadržiavané poľovný lístok, zbrojný preukaz ako aj poľovné zbrane, je mi bránené slobodné vykonávať právo poľovníctva aj napriek tomu, že tak polícia ako aj orgány SPZ do dnešného dňa nepreukázali spáchanie priestupku, alebo porušenie zákona. Do dnešného dňa odmietajú predložiť jeden jediný dôkaz, že aký právny priestupok, alebo trestný čin, kedy kde a akým spôsobom som mal spáchať. Keďže ho nepredložili ani na dožiadanie Krajského súdu do dnešného dňa ani ja ani moja rodina nevieme, aký právny priestupok som mal spáchať v neexistujúcom poľovnom združení, za čo sú políciou a orgánmi SPZ hrubo porušované naše základné práva a slobody a ľudské práva a základné slobody vyplývajúcich z cl. 13 ods. 4, cl. 20, cl. 46 ods. 1 a cl. 47 ods. 3 Ústavy SR a cl. 6 ods. 1 Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd. Aj napriek tomu, že právny zástupca až po treťom pojednávaní na opakovane dožiadanie súdu predložil upravený a pozmenený priestupkový spis, dodatočne vyhotovené zápisnice z kárnych konaní, dokonca upravené a pozmenené moje odvolanie voči rozhodnutiu orgánu SPZ súd rozhodol v mojej prospech. Právny zástupca SPZ podal odvolanie nie voči rozhodnutiu súdu ale voči pochybeniu súdu a tak odvolanie cca už rok čaká na NS SR a arogancia moci polície a orgánov SPZ je zo dňa na deň silnejšia. Prezídium Slovenskej poľovníckej komory bez kompetencií a právomoci krivým obvinením, že nie som poistený v poľovníctve, vydalo rozhodnutie o odňatí poľovného lístka, na základe ktorého OR PZ v Humennom okamžite bez prítomnosti účastníka konania na správnom konaní, odopretím práva obhajoby vydalo rozhodnutie o odňatí zbrojného preukazu. V tom istom čase OU PLO v Humennom tým istým spôsobom bez prítomnosti účastníka konania upretím práva obhajoby vydal rozkaz o uložení sankcií, v ktorom som obvinený z porušovania zákona o poľovníctve. Nakoľko polícia, prokuratúra, SAK, ako aj orgány SPZ vo veci odmietajú konať, požiadal som stat, aby prostredníctvom prezídia SPZ- SPK mi bol predložený jeden jediný dôkaz, ktorý by preukaz, že aký právny priestupok, kedy, kde a akým spôsobom som mal spáchať. Žiaľ v tejto veci aj stat odmieta konať a mlčí. Na základe vyššie uvedeného by som si dovolil požiadať o zadosťučinenie spravodlivosti, alebo aspoň o radu, kde je možné požiadať o prešetrenie rozhodnutí vydaných políciou a orgánmi SPZ, keďže na súdy nemám Zároveň by som bol veľmi rad pokiaľ by to bolo možné, keby prostredníctvom Vašej kancelárie som sa a moja rodina po ôsmych rokoch konečné dozvedeli, že aký právny priestupok, kedy, kde a akým spôsobom som mal spáchať. Za porozumenie veľmi pekne ďakujem.

Odpoveď: Ako sa brániť proti rozhodnutiam správnych orgánov a orgánov činných v trestnom konaní?

Dobrý deň, aký skutok sa Vám kladie za vinu resp. aké ustanovenia zákona ste mali porušiť, musí obsahovať konkrétne rozhodnutie a to v časti svojho odôvodnenia. Taktiež rozhodnutie musí ako základnú náležitosť obsahovať poučenie o podmienkach podania opravného prostriedku, ako o možnosti, ako zvrátiť pre Vás nepriaznivé účinky výroku tohto rozhodnutia. Vzhľadom na to, že Váš príspevok obsahuje neurčité a všeobecne formulované námietky proti rozhodnutiam a postupom ako správnych orgánov tak i orgánov činných v trestnom konaní, pre zodpovedanie Vašich otázok a určenie konkrétnych krokoch pre uplatňovanie Vašich práv a oprávnených záujmov, je nevyhnutné oboznámiť sa s konkrétnymi skutkovými okolnosťami Vášho prípadu. Bez uvedeného teda nie je možné určiť druh opravného prostriedku a ktorému orgánu ho máte adresovať. V prípade, že máte záujem o právne zastúpenie, oslovte advokátsku kanceláriu prostredníctvom kontaktných údajov.