POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Ako požiadať o vydanie rovnopisu súdneho rozhodnutia?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Nezaradené, Prešov

Otázka: Ako požiadať o vydanie rovnopisu súdneho rozhodnutia?

Dobrý deň, potrebujem doklad pre živnostenský úrad, ktorý potvrdí, že po upustení od potrestania som sa ničoho ďalšieho nedopustil a teda som sa osvedčil v skúšobnej dobe. Stratil som však rozsudok a nepoznám spisovú značku. Kde mi môžu takýto dokument vydať? Ďakujem.

Odpoveď: Ako požiadať o vydanie rovnopisu súdneho rozhodnutia?

Dobrý deň, podľa § 64 ods. 1 vyhlášky č. 543/2005 Z.z. o Spravovacom a kancelárskom poriadku pre okresné súdy, krajské súdy, Špecializovaný trestný súd a vojenské súdy, na žiadosť tých, ktorí to potrebujú na uplatnenie alebo obhajovanie svojich práv, možno vydať úradné potvrdenie o skutočnostiach známych zo súdneho spisu, prípadne odpis alebo rovnopis niektorej písomnosti; ustanovenia osobitných predpisov tým nie sú dotknuté. Vydávanie úradných potvrdení, rovnopisov, výpisov a odpisov zo súdneho spisu je spoplatnené podľa osobitného predpisu. Na základe uvedeného, máte ako účastník konania právo požiadať súd o vydanie rovnopisu súdneho rozhodnutia. V informačnom centre súdu na základe Vášho mena a priezviska vyhľadajú spisovú značku trestného konania ako aj požadované rozhodnutie, ktoré tvorí obsah súdneho spisu. Vydanie rovnopisu súdneho rozhodnutia sa spoplatňuje v zmysle zákona o súdnych poplatkoch.