POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Vyhotovenie rovnopisu rozhodnutia

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Trenčín

Otázka: Vyhotovenie rovnopisu rozhodnutia

Bývalý manžel mi neplatí výživné na syna. Už som bola aj na polícii, ale chýba mi dokument zo súdu, ktorý mu určuje platiť výživné na syna. Sťahovala som sa a nemôžem ho nájsť. Ak napíšem na súd, sú povinní mi tento papier poslať alebo nie? Naozaj neviem, čo mám robiť, prosím poraďte mi.

Odpoveď: Vyhotovenie rovnopisu rozhodnutia

Dobrý deň. Vyhotovenie rovnopisu rozhodnutia je v zmysle zákona o súdnych poplatkoch spoplatnené sumou vo výške 1,50 € za každých desať začatých strán rovnopisu rozhodnutia. Ak teda rozhodnutie nemá viac ako desať strán, postačí ak na súd zašlete písomnú žiadosť o vyhotovenie rovnopisu rozhodnutia a na takúto žiadosť prilepíte kolky v hodnote 1,50 €. V žiadosti uveďte Vaše meno, priezvisko a adresu, na ktorú žiadate rozhodnutie zaslať. Do žiadosti tiež uveďte spisovú značku a označenie účastníkov konania.