Máte
otázku?

Ako postupovať pri trestnom oznámení pre zanedbanie povinnej výživy?


Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Prešov
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát

Otázka: Ako postupovať pri trestnom oznámení pre zanedbanie povinnej výživy?

Dobry den. Prosim o radu. Moj exmanzel nechce platit vyzivne na dieta. Policajt mi zamietol trestne oznamenie a po mojej staznosti mi prokurator vyhovel a vzniesol obvinenie. Byvaly manzel sa odvolal a teraz mam cakat na rozhodnutie krajskej prokuratury. Ako postupovat, ked mu krajsky prokurator vyhovie? Nasiel si advokata, aby preukazoval nulovy prijem. Stale pritom zije v nadstandartnom dome. Dakujem.

Odpoveď: Ako postupovať pri trestnom oznámení pre zanedbanie povinnej výživy?

Dobrý deň, odvolanie, o ktorom píšete je v skutočnosti sťažnosťou proti uzneseniu o vznesení obvinenia. V zmysle ustanovení Trestného poriadku táto sťažnosť nemá odkladný účinok, čo znamená, že policajný vyšetrovateľ ma naďalej riadne pokračovať v objasňovaní skutku. Trestný čin Zanedbania povinnej výživy podľa § 207 Trestného zákona je spáchaný, ak páchateľ (povinná osoba) najmenej tri mesiace v období dvoch rokov neplní, čo aj z nedbanlivosti, zákonnú povinnosť vyživovať alebo zaopatrovať iného. Vyživovacia povinnosť rodiča k svojmu dieťaťu vzniká zo zákona narodením dieťaťa. Okolnosti neplnenia vyživovacej povinnosti, otázka zavinenia, majetkové pomery a možnosti Vášho bývalého manžela budú predmetom vyšetrovania. 

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Ako postupovať pri trestnom oznámení pre zanedbanie povinnej výživy?" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku