Máte
otázku?

Zvýšenie výživneho v Nemecku


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Zahraničie

Otázka: Zvýšenie výživneho v Nemecku

Dobry deň, žijeme so synom ktory ma 13 rokov v Nemecku, jeho otec zije na Slovensku, kde podnika. Ma aj nehnutelny majetok, len neviem v akom mnozstve a ani neviem, aky ma prijem, kedze ziaden kontakt nemame. Je zenaty ale dalsie deti nema. Mame urcenu od roku 2009 vysku vyzivneho ktoru pravidelne plati. Syn je ale uz o 7 rokov starsi a naroky narastaju. Kedze neviem, kolko zaraba, neviem ci ma vyznam si podat a zvysenie vyzivneho. Kedze podnika a viem ze na SK je to zial v praxi tak, ze kazdy podnikatel ma oficialne len "minimalny prijem"....bojim sa, aby mi to vyzivne nebodaj este neznižili. Viete mi poradit ako na to? Dakujem

Odpoveď: Zvýšenie výživneho v Nemecku

Dobrý deň, v tomto prípade, keďže žijete v Nemecku, ma právomoc rozhodnúť nemecký súd. Ak by ste podali návrh na Slovensku, konanie by bolo zastavene, preto to Slovensku neriešte.

 

Obráťte sa preto na nemecký súd.

Trápi vás "Zvýšenie výživneho v Nemecku" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál4,9 (3,405)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
Podotázka: Zvýšenie výživneho v Nemecku (Rodinné právo)

Dobrý večer. Môj manžel má z prvého vzťahu dieťa, ktoré žije s matkou v Nemecku. Kde sa aj narodilo. Výživné v Nemecku má určené 200 euro a tu na sk 27 euro. Robí len na dohodu a máme spolu synčeka. Môže si požiadať o zníženie výživného v Nemecku, keďže naše pomery sa výrazne zmenili. Ďakujem.

Odpoveď: Zvýšenie výživneho v Nemecku

(odpoveď odoslaná: 30.10.2019)

Dobrý deň prajem,

pokiaľ sa zmenila jeho situácia, tak sa podľa zákona zmenili pomery a vtedy je možné podľa slovenského práva požiadať súd o zmenu rozhodnutia o výživnom, teda aj o zníženie. Tak to platí v SR. Pokiaľ ide o nemeckú právnu úpravu, túto nepoznám, preto by bolo vhodné obrátiť sa skôr na nemeckého advokáta, ktorý Vám v tomto pomôže. 


Podotázka: Zvýšenie výživneho v Nemecku (Rodinné právo)

Dobrý deň.
Otec (chorvát) nášho 8r syna žije a pracuje v Nemecku. Od januára prestal platiť výživné a prestal komunikovať. Viete mi poradiť kam sa mame obrátiť? Či na zamestnávateľa alebo na iný úrad. Ďakujem H.

Odpoveď: Zvýšenie výživneho v Nemecku

(odpoveď odoslaná: 22.08.2019)

Dobrý deň, 

vo veci je potrebné obrátiť sa na Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže - link :https://www.cipc.gov.sk/vyzivne/.


Podotázka: Zvýšenie výživneho v Nemecku (Rodinné právo)

Dobrý deň, moja ex žije z deťmi v Nemecku aj ja žijem a pracujem v Nemecku chcem sa opýtať o aké najvyšše výživné môže moja ex v Nemecku požiadať na 2 deti ak zarábam 1200e. Moje mesačná náklady na bývanie a cesta do práce je zhruba 600e. Ďakujem za odpoveď. Materina.

Odpoveď: Zvýšenie výživneho v Nemecku

(odpoveď odoslaná: 14.09.2018)

Dobrý deň,

na Vašu otázku predkladáme nasledovnú odpoveď :

Podľa našich informácií v Nemecku pri stanovení výživného súdy vychádzajú z tzv. Düsseldorfskej tabuľky, ktorá sa vo veľkej miere používa na výpočet výšky výživného na deti.
Naša posledná informácia je pre rok 2017 :

(Düsseldorfer Tabelle)


Pri určení podľa tejto tabuľky sa vychádza z čistého príjmu matky a otca, z ktorej sumy sa následne odpočíta štátny  príspevok a odpočítateľná položka u oboch rodičov 1080 €, zostatok príjmu sa rozdelí v pomere k výživnému podľa tabuľky. Teda pre výpočet aspoň orientačne budete potrebovať výšku príjmu matky.

Zdroj : https://e-justice.europa.eu/content_maintenance_claims-47-de-sk.do?member=1#toc_8.V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Zvýšenie výživneho v Nemecku" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (3.405)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku