Záznam o blokovej pokute za krádež v registri trestov

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Žilina

Otázka: Záznam o blokovej pokute za krádež v registri trestov

Dobrý deň. Stala sa mi nemilá skúsenosť v jednom obchodnom reťazci, kde som bol s kamarátmi, ktorý mi nafúkli do otvorenej tašky drogériu v hodnote 4€. Toto však kamery nezachytili; zachytili však, ako som pri východe pipal. Vtedy ma zastavil SBS-kár. Ja som mu ukázal nákup aj blok od nákupu a nariadil mi otvoriť tašku. Vtedy som zostal prekvapený, nevedel som čo to tam robí. Následne ma odviedli do SBS kancelárie, kde som celý problém vysvetlil a povedal, že absolútne netuším ako sa to tam dostalo, a že to bolo neúmyselné. Prečo by som bral niečo, čo si viem ako človek kúpiť. Nechceli sa o tom baviť, posadili ma, prišla polícia, vysvetlil som to a dostal som blokovú pokutu 10€. Moja otázka znie, budem mať záznam v registri trestov? Strašne ma to mrzí, takáto skúsenosť a keďže v práci potrebujem každý rok mať čistý výpis. Zaujíma ma, či tam niečo budem mať. Veľmi pekne ďakujem za ochotu a odpoveď. S pozdravom,

Odpoveď: Záznam o blokovej pokute za krádež v registri trestov

Dobrý deň,

z Vami popísaného skutkového stavu vyplýva, že vzhľadom na to, že ste dostali blokovú pokutu vo výške 10,- €, polícia kvalifikovala skutok ako priestupok proti majetku a nebolo vedené voči Vám trestné konanie.

Záznamy o spáchaní priestupku sa v registri trestov nevedú.

Teda, uvedený priestupok či trest zaň nebudete mať zaznemaný vo výpise z registra trestov.