Zadržanie vodičského preukazu a započítanie do trestu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Trnava

Otázka: Zadržanie vodičského preukazu a započítanie do trestu

Dobrý deň! Bola mi uložená sankcia vo forme trestného rozkazu, ktorý zakazuje vedenie motorových vozidiel na dobu 16 mesiacov. Trest som dostal za nehodu, ku ktorej došlo 22. 6. 2015. V deň nehody mi bol zadržaný vodičský preukaz a trestný rozkaz som obdržal 18. 7. 2016. Kedy trest končí? ODI mi poskytol informáciu, že to bude v decembri tohto roku, ale podľa môjho pochopenia by sa do doby zákazu mal započítať aj čas, počas ktorého mi bol zadržaný vodičský preukaz. Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Zadržanie vodičského preukazu a započítanie do trestu

Dobrý deň. Mám za to, že od ODI ste dostali nesprávnu informáciu. V zmysle ustanovenia § 61 ods. 8 Trestného zákona platí, že do doby výkonu trestu zákazu činnosti sa započítava doba, počas ktorej bolo páchateľovi pred právoplatnosťou rozsudku podľa osobitných predpisov odňaté oprávnenie na činnosť, ktorá je predmetom zákazu, a doba, počas ktorej už nesmel na základe opatrenia štátneho orgánu túto činnosť vykonávať. S poukazom na uvedené som toho názoru, že Váš trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá už uplynul.