Zabezpečená pohľadávka

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Trenčín

Otázka: Zabezpečená pohľadávka

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať: Pri dobrovoľnej dražbe mi bolo predané bytové spoločenstvo, avšak istá časť hypotéky ostala banke nesplatená. Teraz vymáhajú tento zvyšok prostredníctvom exekúcie. Môže sa v tomto prípade jednať o zabezpečenú pohľadávku, keďže fyzický byt už nevlastním? Ďakujem.

Odpoveď: Zabezpečená pohľadávka

Dobrý deň, nakoľko bol byt predany spoločenstvom, teda na základe zákonného záložného práva (ktoré sa zapisovalo do listov vlastníctva a bolo štandardne ako prvé v poradí), byt sa predáva nezaťažený záložným právom.

Nesplatenú časť hypotéky budete musieť bohužiaľ uhradiť.

Ak vám môžem poradiť, pri každej platb do poznámky dávajte, že uhrádzate istinu, pretože Vám to budú započítavať na úroky a takto nikdy dlh nesplatíte.