Si advokát? Chceš napredovať v kariére? Nezmeškaj príležitosť stať sa súčasťou prestížnej advokátskej kancelárie!
Klikni sem pre viac informácií.
Máte
otázku?

Vyúčtovanie služieb za byt za rok 2023

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bratislava

Otázka: Vyúčtovanie služieb za byt za rok 2023

Dobrý deň, správca mi za rok 2023 rozpočítal náklady (vyúčtovanie bytu) za elektrickú energiu, dažďovú vodu a satelit celoročne. Ja sa zdržujem v byte len 40 dní do roka. Je to správne? Nemal by náklady prepočítať? Ďakujem.

Odpoveď: Vyúčtovanie služieb za byt za rok 2023

Dobrý deň, postup správcu bytového domu je správny. On nemôže a ani nie je povinný zisťovať či v byte bývate alebo nie. Dažďová voda steká počas daˇžďom, el. energia spoločných priestorov rovnako, ako aj satelit. Ak by došlo k zmene počtu osôb bývajúcich v byte, vy ste povinný to oznámiť správcovi bytového domu. Ale opätovne uvádzame, že správca nemôže vychádzať z počtu nula osôb, lebo to nie je právne možné.

Ak však s vyúčtovnaím nie ste spokojný, môžete podať reklamáciu u správcu bytového domu a ak s jej vybavením nebudete spokojný, následne môžete podať podnet na Slovenskú obchodnú inšpekciu podľa sídla správcu bytového domu.