Vymáhanie dlhu po ôsmich rokoch

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Trenčín

Otázka: Vymáhanie dlhu po ôsmich rokoch

Vymáhajú odo mňa dlh po ôsmich rokoch. Môžem sa odvolať na premlčaciu dobu? Ako mám postupovať? Ďakujem.

Odpoveď: Vymáhanie dlhu po ôsmich rokoch

Dobrý deň, pokiaľ ide o vašu otázku ohľadom vymáhania dlhu po ôsmich rokoch k tomu uvádzame:   Občiansky zákonník pozná niekoľko premlčacích lehôt (2,3,10 ročnú lehotu). Z Vašej otázky nie je zrejmé o aký dlh ide, preto nie je možné úplne presne zodpovedať Vašu otázku, či je dlh premlčaný.

Pokiaľ by sa uplatnila dvoj alebo troj-ročná lehota, v tom prípade by bol samozrejme dlh premlčaný.