Trestné oznámenie za znásilnenie

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Trenčín

Otázka: Trestné oznámenie za znásilnenie

Dobrý deň. Chcela by som sa vás opýtať, podala som trestné oznámenie za znásilnenie a neviem, ako mám ďalej postupovať. Vedeli by ste mi, prosím vás, poradiť a pomôcť? Ďakujem.

Odpoveď: Trestné oznámenie za znásilnenie

Dobrý deň. Pokiaľ ste už podali trestné oznámenie, teraz je na orgánoch činných v trestnom konaní (polícia a prokuratúra), aby podané trestné oznámenie vybavili a prípadne začali trestné stíhanie. Pokiaľ bude potrebné poskytnúť im akúkoľvek súčinnosť, napr. ak by Vás chceli dopočuť ohľadom podaného trestného oznámenia, je na mieste poskytnúť im všetku potrebnú súčinnosť.