Rozvod a predbežné opatrenie

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Banská Bystrica

Otázka: Rozvod a predbežné opatrenie

Dobrý deň. Rada by som sa informovala, ako mám postupovať pri podaní žiadosti o rozvod. So svojím manželom už desať mesiacov nežijeme v spoločnej domácnosti a na deti mi neprispieva finančne. Dôvodom nášho rozchodu bola nevera. Chcem sa opýtať, či je nejaká možnosť vyhnúť sa platbe za určitý kolok vo výške 66 eur, nakoľko mojím jediným príjmom je rodičovský príspevok a žijem v domácnosti s rodičmi.

Odpoveď: Rozvod a predbežné opatrenie

Dobrý deň,

okrem rozvodu máte možnosť podať aj osobitným podaním návrh na úpravu práv a povinností na čas do rozvodu. Pôjde o samostatné konanie nesúvisiace s rozvodom. Súd bude určovať a upravovať práva a povinnosti k deťom. Toto rozhodnutie bude platiť do času, kým nebude právoplatný rozsudok o rozvode. V tomto konaní máte aj možnosť podať predbežné opatrenie, ktorým sa budete domáhať určenia výživného. Súd rozhodne v priebehu do 2-3 týždňov.

V konaní o úpravu práv a povinností na čas do rozvodu sa neplatí žiadny poplatok.