POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Predvolanie svedka, ktorý je v zahraničí

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Košice

Otázka: Predvolanie svedka, ktorý je v zahraničí

Dobrý deň. Dnes som prebral list od vyšetrovateľa, ktorý bol adresovaný môjmu synovi, pretože mám od neho splnomocnenie na preberanie zásielok, týkajúcich sa predvolania ako svedka vo veci podvodu. Syn žije v zahraničí od roku 2014, kde aj pracuje, a preto skoro neprichádza na Slovensko. Mohli by ste mi, prosím, poradiť, čo mám robiť?

Odpoveď: Predvolanie svedka, ktorý je v zahraničí

Dobrý deň,

ak bol Váš syn predvolaný ako svedok vzniká mu povinnosť dostaviť sa k vyšetrovateľovi. Ak by totiž toto predvolanie ignoroval, mohol by byť v krajnom prípade aj predvedený. Odporúčam Vám určite informovať syna, pričom bude zrejme najlepšie, ak kontaktuje vyšetrovateľa a dohodne sa s ním na termíne, ktorý bude vyhovovať obom stranám.