POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Právo prednostnej kúpy pozemku

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Právo prednostnej kúpy pozemku

Dobrý deň, moji rodičia obhospodarujú už 50 rokov pôdu za ich rodinným domom, ktorá patrí SPF. Zo dňa na deň si ju oplotil nový majiteľ, ktorý si tento pozemok prenajal od SPF. Nevyplýva pre mojich rodičov z toho prednostné právo na kúpu alebo prenájom tohto pozemku? Ďakujem.

Odpoveď: Právo prednostnej kúpy pozemku

Dobrý deň, samotné obhospodarovanie pozemku niekoľko desiatok rokov neznamená, že im vzniká prednostné právo na odkúpenie pozemku alebo iný nárok k pozemku. To, že sa vlastník pozemku nedovolával svojho vlastníckeho práva v minulosti, nemá vplyv na povinnosť Vašich rodičov uvoľniť pozemok v prospech nového nájomcu.