'

Práca počas sviatku, máme nárok na príplatok?


Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Trnavský
Odpovedá: Mgr. Boris Gál
Odpovedané dňa: 1. 11. 2014

Otázka: Práca počas sviatku, máme nárok na príplatok?

dobrý den. pýtali sme sa v robote či máme nárok za príplatok za prácu počas sviatku vraj nie ako to je prosím.

Odpoveď: Práca počas sviatku, máme nárok na príplatok?

Dobrý deň. Zákonník práce upravuje v ustanovení § 122 mzdu a náhradu mzdy za sviatok. V zmysle ods. 1 tohto ustanovenia: "Za prácu vo sviatok zamestnancovi patrí dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 50% jeho priemerného zárobku. Mzdové zvýhodnenie patrí aj za prácu vykonávanú vo sviatok, ktorý pripadne na deň nepretržitého odpočinku zamestnanca v týždni." Podľa ods. 2 uvedeného ustanovenia sa môže zamestnávateľ so zamestnancom dohodnúť na čerpaní náhradného voľna za prácu vo sviatok, v takom prípade patrí zamestnancovi za hodinu práce vo sviatok hodina náhradného voľna. Pri čerpaní náhradného voľna zamestnancovi mzdové zvýhodnenie nepatrí, ale patrí mu náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:



JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo




V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:



1. Zadanie otázky

2. Výber poradne

3. Dodatočné informácie
Emaily sa musí zhodovať a otázka musí byť vyplnená.
Zadarmo Premium
Online odpoveď
Zrozumiteľná odpoveď
Jednoduché otázky
Zložité otázky
Zaručená odpoveď
Neverejná odpoveď
Poplatok za odpoveď
Doplňujúce otázky
Dokumenty
Odpovedá aj koncipient
Odpovedá výlučne advokát
Chcem zadarmo
viac informácií
Chcem premium
viac informácií

GoPay Visa SecureCode Visa Visa MasterCard MasterCard MasterCard


Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Prosím vyberte kraj
Prosím vyberte kategóriu.
V bezplatnej poradni nie je zaručená odpoveď, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
V bezplatnej poradni je otázka a odpoveď verejná, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole


Musíte súhlasiť s podmienkami.



Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk