Práca na TPP a popritom konateľ sro

Online právna poradňa
Oblasť práva: Obchodné právo, Bratislava

Otázka: Práca na TPP a popritom konateľ sro

Dobrý deň, pracujem pre živnostníka na základe pracovnej zmluvy a mám v úmysle založiť s.r.o. zaoberajúce sa predajom tovaru a služieb v rovnakej oblasti, akú vykonávam pre súčasného živnostníka. Je to právne v poriadku? Ďakujem.

Odpoveď: Práca na TPP a popritom konateľ sro

Dobrý deň, áno, je to v poriadku, zákon to nezakazuje, môžete mať živnosť a zároveň SRO ako aj TPP. Ak máte uzatvorenú zmluvu s odberateľom, pozrite sa do zmluvy, či nemáte upravenú konkurenčnú doložku.

Pokiaľ by ste mali konkurenčnú doložku, tak je potrebné pozrieť v akom rozsahu.