Poskytovanie služieb bez živnosti

Online právna poradňa
Oblasť práva: Obchodné právo, Žilina

Otázka: Poskytovanie služieb bez živnosti

Dobrý deň, som študent strednej školy a mám 16 rokov. Chcel by som si vytvoriť webovú stránku, pomocou ktorej by som poskytoval online servis/údržbu počítačov. Avšak, nemyslím si, že by bol veľký záujem, takže to bude skôr príležitostný zárobok, nie veľký. Je, prosím Vás, možné vykonávať túto službu aj bez živnosti, prípadne iných povolení? Za odpoveď veľmi pekne ďakujem.

Odpoveď: Poskytovanie služieb bez živnosti

Dobrý deň,

pokiaľ ide o poskytovanie služieb bez živnosti platí, že ak ide o opakovanú, sústavnú činnosť, vykonávanú za účelom dosiahnutia zisku, ktorú budete vykonávať samostatne vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť pôjde o živnosť.

AK by to bolo len 1-2x, to ešte nemusí byť podnikanie. Ak by ste to robili zdarma, taktiež nejde o podnikanie.