Do väzenia kvôli marihuane

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Žilina

Otázka: Do väzenia kvôli marihuane

Dobrý deň, mám 22 rokov a hrozí mi dvojročné väzenie, pretože som sa nesprával správne počas skúšobnej doby, ktorá bola určená na tri roky. Všetko sa to deje kvôli jednému gramu marihuany. Je tam napísané, že sa môžem voči uzneseniu okresného súdu odvolať na krajský súd do troch dní. Ako by som mal formulovať sťažnosť a na čo by som sa mal odvolať? Marihuanu som fajčil kvôli zlému psychickému stavu a problémom s priateľkou. Mohli by ste mi, prosím, obratom zaslať odpoveď na moju otázku? Vopred ďakujem.

Odpoveď: Do väzenia kvôli marihuane

Dobrý deň, pokial je voci Vam vedene trestne stihanie, je vhodne si co najskor zvolit advokata, advokat Vam moze poradit, ako postupovat, aby ste sa vyhli vazeniu kvoli marihuane. Z Vasho mailu vyplyva, ze Vam uz bola premenena podmienka okresnym sudom a mate moznost podat staznost. Je velka skoda, ze ste si nezvolili advokata uz na prvostupnove kknanie na okresnom sude. Do staznosti byoste mali v tomto stadiu uviest konkretne pochybenia okresneho sudu, ziadat zrusit uznesenie. Za urcitych okolnosti je mozne sa vyhnut vykonu trestu, ale nebude to jednoduche. Kontaktujte advokata co najskor.