Podmienka rodiča a trestná zodpovednosť za dieťa

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Trenčín

Otázka: Podmienka rodiča a trestná zodpovednosť za dieťa

Dobrý večer, mám dve otázky. Prvá sa týka situácie, keď je rodič v podmienke za požitie alkoholu za volantom a jeho 14-ročné dieťa vymeškáva školu, o čom rodič nie je informovaný. Porušuje rodič v takejto situácii svoju podmienku? Moja druhá otázka je, či rodič poruší svoju podmienku v prípade, ak jeho 14-ročné dieťa spácha priestupok alebo trestný čin. Je dôležité spomenúť, že toto dieťa už dvakrát prežilo otravu alkoholom, avšak tieto incidenty sa stali ešte predtým, ako bol rodičovi uložená podmienka. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Podmienka rodiča a trestná zodpovednosť za dieťa

Dobrý deň, v tomto prípade môže ísť o trestny čin ohrozovania mravnej výchovy mládeže, preto môže mať rodič z toho problémy. Takže aj dieťa o ktoré sa má rodič starať vedie nemravný alebo zhálčivý život, môže spôsobiť rodičovi problémy.