Si advokát? Chceš napredovať v kariére? Nezmeškaj príležitosť stať sa súčasťou prestížnej advokátskej kancelárie!
Klikni sem pre viac informácií.
Máte
otázku?

Podlieha exekúcii darovaná nehnuteľnosť

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Podlieha exekúcii darovaná nehnuteľnosť

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či nehnuteľnosť nadobudnutá darovacou zmluvou podlieha exekúcii. Ďakujem.

Odpoveď: Podlieha exekúcii darovaná nehnuteľnosť

Dobrý deň, vo veci vami položenej otázky uvádzame, že ak ste povinným /dlžníkom/ v exekučnom konaní a nehnuteľnosť je vo vašom vlastníctve, potom nie je rozhodujúci právny titul nadobudnutia nehnuteľnosti, ktorým je aj darovacia zmluva.

Podstatné je to, či v nehnuteľnosti ako povinný /dlžník/ bývate a máte v nej hlásený aj trvalý pobyt. Potom v zmysle exekučného poriadku platí, že ak by malo dôjsť k exekúcii tejto vami obývanej nehnuteľnosti jej predajom, potom by musel mať exekútor súhlas súdu na jej predaj.