Máte
otázku?

Vzdanie sa dedičstva v prospech družky


Online právna poradňa
Oblasť práva: Dedičské právo, Bratislava

Otázka: Vzdanie sa dedičstva v prospech družky

Dobrý deň, Chcel by som sa informovať ohľadom dedenia. Mal by som zdediť byt a celý majetok, ktorý zostal po mojej krstnej. Chcel by som sa však toho vzdať v prospech družky alebo detí, pretože mám isté záväzky a nechcem o to prísť. Chcel by som vedieť, čo musím spraviť, aby sa to prenieslo na nich. Ďakujem za radu. S pozdravom, J. J.

Odpoveď: Vzdanie sa dedičstva v prospech družky

Dobrý deň, pokiaľ sa chcete vzdať dedičstva v prospech tretej osoby, tak Vás musím upozorniť na to, že ide o úkon, ktorému je možné odporovať. Pokiaľ by sa veriteľ dozvedel o tom, že ste urobili tento úkon (prevod na družku alebo deti), veriteľ môže podať odporovaciu žalobu a žiadať určiť, aby bol tento úkon voči nemu neúčinný a tým pádom postihnúť exekúciou aj tento majetok. Pokiaľ sa však nedozvie, že ste zdedili nehnuteľnosť, odporovacia žaloba nepríde. Pokiaľ to chcete urobiť tak ako píšete (vzdať sa dedičstva v prospech družky alebo detí), je potrebné použiasaťnotára, ktorý prejednáva dedičstvo, aby tento majetok previedol ďalším právnym úkonom na družku alebo deti. Nejde o vzdanie sa dedičstva ale o prijatie a následný prevod dedičstva na tretiu osobu.

Trápi vás "Vzdanie sa dedičstva v prospech družky" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Vzdanie sa dedičstva v prospech družky" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka
Text zprávy
Moje zprava