Oznámenie o nepredĺžení zmluvy

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Bratislava

Otázka: Oznámenie o nepredĺžení zmluvy

Dobrý deň, môj zamestnávateľ mi nepredĺžil pracovnú zmluvu, ktorá bola uzatvorená na dobu určitú. O tomto mi oznámil približne 2 týždne pred vypršaním jej platnosti. Chcela by som sa opýtať, či týmto neporušil nejaký zákon. Ďakujem.

Odpoveď: Oznámenie o nepredĺžení zmluvy

Dobrý deň,

zamestnávateľ neporušil zákon.

Podľa ust. § 71 ZP platí :

Skončenie pracovného pomeru dohodnutého na určitú dobu

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

(3) Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59."