Odvolanie a nesúhlas voči odvolaniu na krajský súd

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Košice

Otázka: Odvolanie a nesúhlas voči odvolaniu na krajský súd

Dobrý deň, potrebujem právnu radu a neviem, ako pokračovať ďalej. V septembri 2016 sme mali na okresnom súde pojednávanie o zvýšení výživného. Samozrejme, otec dcéry sa nedostavil. Po doručení rozsudku sa odvolal, ale ja som nesúhlasila s tým, čo napísal do odvolania, a tak som sa tiež odvolala, a to ešte v novembri 2016. Ako dlho sa čaká na to, kým krajský súd určí termín pojednávania? Je vôbec možné, že pracovník súdu má právo podávať ústne informácie o rozsudku, ak ešte nebolo stanovené pojednávanie? Ako mám ďalej postupovať?

Odpoveď: Odvolanie a nesúhlas voči odvolaniu na krajský súd

Dobrý deň,

pojednávanie na krajskom súde sa nariaďuje, len ak sú splnené podmienky, podľa § 385 Civilného sporového poriadku Na prejednanie odvolania nariadi odvolací súd pojednávanie vždy, ak je potrebné zopakovať alebo doplniť dokazovanie alebo to vyžaduje dôležitý verejný záujem.

Zistiť, či bolo nariadené pojednávanie môžete zistiť, buď na Informačnom centre daného súdu, alebo na jeho webovej stránke https://obcan.justice.sk/infosud/-/infosud/detail/sud/147/pojednavania?f.655=20.02.2017&f.655=.

Pokiaľ ide o podávanie informácií, pracovníci súdu, najmä inforcentra Vám nemôžu podávať informácie o tom, ako súd rozhodne. Môžu Vám uviesť informácie najmä procesného charakteru, napr. že je spis u sudcu, či súdneho tajomníka, resp. že sa rozhodnutie doručuje a podobne.