Odobratie vodičského preukazu pri dopravnom priestupku

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Nitra

Otázka: Odobratie vodičského preukazu pri dopravnom priestupku

Je možné odobrať vodičský preukaz pri nehode, pri ktorej došlo k nárazu spätných zrkadiel oboch vozidiel? Moje vozidlo zastavilo približne 100 metrov od miesta nehody, rovnako tak aj vozidlo idúce v opačnom smere. Keďže sa tam nachádzala zákruta, vzájomne sme si neboli viditeľní. Cesta bola úzka a často používaná, a preto sa na nej nedalo otočiť. Druhý vodič zavolal políciu, ktorá dorazila približne za 30 minút. Ja som bol v domnení, že druhý vodič pokračoval v jazde, preto som asi po 6 minútach odišiel z miesta nehody. V mojom vozidle bola so mnou moja manželka. Poisťovacie udalosti som v oboch prípadoch vyriešil. Som obvinený z opustenia miesta nehody. Nebolo mi umožnené vidieť súkromný záznam z vozidla, ktoré išlo za vozidlom idúcim proti mne a tento záznam bol odovzdaný polícii. Doteraz neviem určiť, kto je za kolíziu zodpovedný a kto je vlastne vinný.

Odpoveď: Odobratie vodičského preukazu pri dopravnom priestupku

Dobrý deň, opustenie miesta dopravnej nehody je vážnym previnením. Ak Vám už prišli nejaké papiere z polície a ste obvinený, potom máte právo nahliadať do spisu a robiť si poznámky. Ak je v spise aj kamerový záznam, tak si ho môžete vyžiadať a musia Vám ho poskytnúť.