POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Odpor voči platobnému rozkazu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Bratislava

Otázka: Odpor voči platobnému rozkazu

Dobrý deň, prosím o radu. Môj priateľ ako ručiteľ na úvere dostal platobný rozkaz. Chcel by som podať odpor proti tomuto platobnému rozkazu. Viem, že pri takomto odporu je potrebné uviesť dôvod. Ktoré možnosti mám ako ručiteľ na úvere? Viem, že neschopnosť splatiť dlh ako dôvod neobstojí. Zaujíma ma aj doba premlčania v tomto prípade. Odstúpenie od zmluvy nastalo 5.12.2012. Ďakujem.

Odpoveď: Odpor voči platobnému rozkazu

Dobrý deň, ak bol ručiteľom, na úvere, tak potom sa zaplateniu dlhu nevyhne. Podaním odporu predĺži síce konanie a bude to stáť ďalšie peniaze.

Neschopnosť splácať skutočne neobstojí.

Premlčacia lehota je pri úverových zmluvách (ak sa spravuje obchodným zákonníkom) 4 roky.