Platenie za podanie odporu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Bratislava

Otázka: Platenie za podanie odporu

Prosím pekne, ak podám námietku proti platobnému rozkazu na súde, som povinná zaplatiť súdny poplatok za podanie tejto námietky? Mohli by ste mi vysvetliť, kedy je potrebné platiť tento poplatok a kto je od neho oslobodený? Som na invalidnom dôchodku a môj manžel sa stará o nášho syna, ktorý má status osoby so zdravotným postihnutím. Je možné, že súd požaduje uhradenie súdneho poplatku aj tri roky po podaní námietky? Ďakujem vám.

Odpoveď: Platenie za podanie odporu

Dobrý deň, za odpor sa platí súdny poplatok, ako ho však nezaplatíte, súd aj tak pokračuje v konaní a potom bude súdny poplatok od Vás vymáhať. Môžete požiadať o oslobodenie od platenia súdneho poplatku. Napíšte to ako odpoveď na výzvu na jeho zaplatenie, ktorá Vám príde po podaní odporu. Súdny poplatok za odpor platí ten kto podáva odpor.

Súdny poplatok za odpor je možné vymáhať aj po 3 rokoch.