Obnova dedičského konania a či sa to oplatí.Vdaka

Online právna poradňa
Oblasť práva: Prešov

Otázka: Obnova dedičského konania a či sa to oplatí.Vdaka

Dobrý deň, potreboval by som poradiť ohľadom obnovy dedičského konania. Ďakujem.

Odpoveď: Obnova dedičského konania a či sa to oplatí.Vdaka

Dobrý deň, v súvislosti s Vašou otázkou ohľadom obnovy dedičského konania, existujú zásadné kroky a požiadavky, ktoré sa musia splniť. Obnovenie dedičského konania je možné podať na základe ustanovení Civilného sporového poriadku. Návrh na obnovu dedičského konania je potrebné podať na súde, ktorý prejednával pôvodné dedičské konanie.

Je dôležité zvážiť všetky dostupné možnosti aj s ohľadom na judikatúru a právne predpisy upravujúce túto oblasť. Pre komplexnú analýzu Vašej špecifické situácie a posúdenie všetkých relevantných faktorov odporúčam konzultáciu s našim špecializovaným právnikom v oblasti dedičského práva.