Nevyplatili mi poistku. Čo mám robiť?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Bratislava

Otázka: Nevyplatili mi poistku. Čo mám robiť?

Dobrý deň, rád by som sa poradil. Mám na mysli tému týkajúcu sa poisťovne. Uzavrel som tam životnú poisťovku na 15 rokov a poctivo som ju platil. Teraz, po 15 rokoch, poisťovka skončila a mal by som dostať určitú sumu, podľa zmluvy. Splnil som všetky požiadavky poisťovne a zaslal som im všetky potrebné dokumenty na vyplatenie. Na to mi prišla odpoveď, že po skončení likvidácie poisťovnej zmluvy mi bude do 15 dní vyplatená suma. Dnes už uplynulo presne pol roka. Zaslal som im tri písomné urgencie, avšak od nich nemám žiadnu odpoveď. Ak by ste našli pár minút voľného času, prosím, poraďte mi, ako by som mal ďalej postupovať. Mám sa obrátiť na právnika alebo médiá? Ďakujem pekne.

Odpoveď: Nevyplatili mi poistku. Čo mám robiť?

Dobrý deň,

pokiaľ ide o nevyplatenie poistky, vo Vašom prípade nezostane pravdepodobne nič iné ako vymáhať pohľadávku od tejto poisťovne súdnou cestou. Najskôr Vám však odporúčam navštíviť advokáta, ktorý sa pozrie na poistnú zmluvu a Vaše právo na vyplatenie poistnej sumy. Je potrebné si priniesť všeobecné obchodné podmienky. Nevyplatenie poistky v prípade tejto poisťovne nemusí byť vo Vašom prípade jediné. Odporúčam preto rýchlo konať, pretože, ak Vám v tomto období uplynula 15 ročná lehota, je vysoko pravdepodobné, že aj iným klientom tejto poisťovne mohla uplynúť táto lehota a svojho práva sa už domáhajú súdnou cestou.

Pokiaľ ste už poslali 3 výzvy na na tieto nereagovali, je pravdepodobné, že nebudú reagovať ani na výzvu advokáta. Tiež je dôležité, či táto poisťovňa ešte funuguje. Pokiaľ funguje je zaujímavé, že nedošlo k vyplateniu poistky, keď ste splnili všetky podmienky. Toto všetko je potrebné preskúmať.