Nevyplatenie mzdy nemeckou spoločnosťou

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Košice

Otázka: Nevyplatenie mzdy nemeckou spoločnosťou

Dobrý večer, pracoval som v Nemecku ako opatrovateľ na nemeckú pracovnú zmluvu prostredníctvom nemeckej agentúry. Tá však začiatkom augusta skončila v insolvencii a môj plat mi začal vyplácať nemecký úrad práce. 1. októbra 2016 vznikla nová agentúra s rovnakou šéfkou a ja som s ňou podpísal pracovnú zmluvu. Mesiac ma nechali len tak doma čakať sľubujúc, že hľadajú rodinu, avšak neposkytli mi žiadne odmeny. Predchádzajúca firma mi ešte stále dlží plat za mesiac október 2016, ktorý som riadne odpracoval. Ostal som bez príjmu dva mesiace a k 30. novembru 2016 mi agentúra dala výpoveď. Poradte, prosím, ako mám postupovať, aby som dostal svoj odpracovaný plat.

Odpoveď: Nevyplatenie mzdy nemeckou spoločnosťou

Dobrý deň,

v tejto situácii by som Vám odporúčal skúsiť danú spoločnosť písomne vyzvať, aby Vám mzdu vyplatila. Ak odmietnu, alebo nebudú reagovať jedinou možnosťou bude vymáhať mzdu súdnou cestou. Je povinnosťou zamestnávateľa, aby Vám za odpracovanú prácu vyplatil príslušnú odmenu.