Nekvalitne vykonané stavebné práce

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Trnava

Otázka: Nekvalitne vykonané stavebné práce

Dobrý deň, chcel by som vás poprosiť o radu. Môj problém spočíva v tom, že mi stavebná firma (respektíve živnostníci) na stavbe rodinného domu montovali sadrokartónové konštrukcie, s ktorými som však nespokojný z dôvodu ich nízkej kvality. Podľa môjho názoru je konštrukcia tak nekvalitne vyrobená, že predstavuje doslova nebezpečenstvo. Majstri sú samozrejme presvedčení, že svoju prácu odviedli dokonale. Koniec koncov, takto to robia už mnoho rokov. Rád by som sa informoval, ako by som mal postupovať, keďže sa s nimi zdá, že sa nedohodnem. Ďalší problém predstavuje fakt, že použitý materiál je zatiaľ stále v ich vlastníctve, z čoho vyplýva, že ho zrejme nemôžem len tak zadržať. Vopred vám ďakujem za rady.

Odpoveď: Nekvalitne vykonané stavebné práce

Dobrý deň. Za daných okolností považujem za najvhodnejšie obrátiť sa na odborníka – znalca z odboru stavebníctvo, ktorý by pre Vás vypracoval odborné posúdenie alebo znalecký posudok, kde by posúdil kvalitu a zároveň hodnotu vykonaných prác. Následne, s ohľadom na výsledok odborného, resp. znaleckého skúmania, by ste zvolili optimálny postup vo veci, prípade by ste si Vaše nároky uplatnili súdnou cestou.