Príplatok za poobednú zmenu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Trenčín

Otázka: Príplatok za poobednú zmenu

Dobrý deň. Mám nárok na príplatky za poobednú zmenu, ak moja zmena začína o 13:15 a končí o 21:30? Ďakujem.

Odpoveď: Príplatok za poobednú zmenu

Dobrý deň. Zákonník práce neupravuje inštitút príplatku za tzv. poobednú zmenu. Za najviac približujúci sa inštitút považujem mzdové zvýhodnenie za nočnú prácu upravené v ustanovení § 123 Zákonníka práce. V tomto smere je tiež potrebné poznamenať, že nočnou prácou sa rozumie práca, ktorá je vykonávaná v čase medzi 22. hodinou a 6. hodinou.