Nedovolené obohacovanie

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Košice

Otázka: Nedovolené obohacovanie

Dobrý deň, máme prenajatý priestor na obchodnú činnosť, konkrétne na prevádzkovanie kaviarne. S písomným súhlasom majiteľa priestorov sme na vlastné náklady priestory zrekonštruovali, čo zahŕňalo viaceré stavebné úpravy. Tým sme pôvodné priestory zhodnotili o niekoľko tisíc eur, ako vyplýva zo stavebného posudku. Po uplynutí polroka nás však majiteľ priestorov donútil svojim správaním odísť. Správal sa neprimerane - bez dovolenia vstupoval do priestorov, vypínal elektrinu a nedodržiaval podmienky nájomnej zmluvy. Plus, momentálne je dlhodobo hospitalizovaný v dôsledku duševnej poruchy. Máme podozrenie, že sa jedná o nedovolené obohacovanie. Aký je najlepší postup, ak odmieta s nami v tejto veci komunikovať? Ďakujem.

Odpoveď: Nedovolené obohacovanie

Dobrý deň, pokiaľ ste do jeho nehnuteľnosti investovali peniaze a túto mu zhodnotili, na jeho strane došlo k bezdôvodnemu obohateniu. Toto bezdôvodné obohatenie môžete od neho požadovať.